bzdz.com.pl bzdz.com.pl - spis najlepszych firm

Robtom

Robtom

Na większości budów i przy pracach konserwacyjnych potrzebne jest użycie rusztowań elewacyjnych, a ich dzierżawienie z reguły stanowi pokaźną część kosztów projektu. Z tego powodu warto dowiedzieć się, czym powinno cechować się profesjonalne przedsiębiorstwo mające w ofercie montaż rusztowań.

Robtom to firma wynajmująca rusztowania. Po pierwsze trzeba zapoznać się z pełną ofertą przedsiębiorstwa. Najbardziej wygodną opcją jest wybranie firmy, której usługi są tak wszechstronne, aby nie angażować wielu różnych podmiotów. Wybranie jednej firmy do wynajmu, transportu i montażu oznacza zredukowanie wysiłku logistycznego i oszczędności. Dzięki takiej decyzji nie będzie powodu, by martwić się o jakikolwiek element powiązany z pracami, nawet własnoręczny transport rusztowań. Warto wiedzieć, że niektóre firmy, przykładowo: Robtom sp. z o.o., świadczą także usługi w zakresie prac elewacyjnych.

Bardzo ważnym kryterium wyboru firmy, której specjalnością jest dzierżawienie rusztowań elewacyjnych, wydaje się profesjonalizm osób w niej zatrudnionych. Nie chodzi tu tylko o tych, co na placu budowy będą stawiać konstrukcję. Ze specjalistami powinno się mieć do czynienia na wszystkich etapach współpracy z firmą: od początku, aż po podpisanie protokołu odbioru, wykonanego przez uprawnionego pracownika. Poza tym, w toku wynajmu będziemy w kontakcie z m.in. konsultantem, który wyceni koszt usługi. Sprawdzone firmy na rynku oferują także fachową pomoc, tak w zakresie samego sprzętu, jak też przepisów BHP.

Równie istotne co sprawna ekipa jest to, czy firma posiada wszelkie wymagane w przepisach uprawnienia i atesty. Lepiej też zaufać firmom zatrudniającym wyszkolonych monterów, mogących pochwalić się doświadczeniem oraz zdobytymi uprawnieniami.

Normy to jednak jedynie jedna strona tej sprawy. Drugą są prawidłowo dobrane elementy i solidne ich połączenie. Niezależnie od rodzaju rusztowań, powinny one przechodzić regularne przeglądy.

Może się wydawać, że materiał czy marka rusztowań nie mają większego znaczenia. Nie jest to prawdą. Przykładowo, obecnie szeroko wykorzystywane są rusztowania aluminiowe, charakteryzujące się odpornością i lekkością. Należą do nich przykładowo rusztowania Plettac czy Layher produkty naprawdę prestiżowych liderów rynku. Jeśli firma oferująca wynajem rusztowań właściwie je konserwuje i przeprowadza przeglądy, sprzęt nie powinien zawieść, nawet w niekorzystnych warunkach. Poza tym, systemy znanych firm zazwyczaj są przyjazne w montażu, co wpływa na szybkość robót.

Jeszcze jedną cechą dobrego przedsiębiorstwa wynajmującego oraz montującego rusztowania jest trzymanie się terminów. Każda osoba, która działa w firmie budowlanej najlepiej wie, iż czas to pieniądz. Opóźnienia z reguły przekładają się na spore straty i nerwowość wokół inwestycji. Dlatego uznane firmy, jak np. Robtom sp. z o.o., nie lekceważą uzgodnionych terminów. Ich pracownicy wiedzą, że należy skonstruować optymalny harmonogram prac. Dzięki temu żadna ze stron nie naraża się na straty wynikające z opóźnień.

https://www.robtomspzoo.com/rusztowania-warszawa/

Montaż rusztowań powinien również być po prostu szybki. Ma na to wpływ fachowość wykonawcy, doświadczenie, typ rusztowań i in. Należy zauważyć, że niektórzy producenci (np. Plettac) podają do wiadomości, ile m2 jest w stanie kosztować specjalista. Widełki są jednak bardzo szerokie, dlatego, że każda budowa jest inna. Niewiele mniej ważny jest demontaż rusztowań. Musi być przeprowadzany zgodnie z harmonogramem, szybko i bezproblemowo, tak, żeby nie przeszkadzać w kolejnych etapach prac.

Prawda jest taka, że rusztowania wykorzystywane są w bardzo różnych sytuacjach, a budowanie wysokościowców jest tylko przykładem ich zastosowań. Fachowa firma docenia każdego klienta. Niezależnie od tego, czy ma z nim budować centrum handlowe, czy umożliwić renowację sufitu w wysokiej hali. Docenia też lojalność. Choćby okazyjnymi rabatami dla powracających klientów.

ROBTOM

Ogrodowa, 55a, Pyrzyce, 74-200, PL

Telefon: + 48 506 023 511

© 2013 bzdz.com.pl